Na koniec oczywiście czeka nas również położenie nowej glazury. Hydroizolacje typu lekkiego można wykonywać na ścianach piwnicy na gruntach łatwo przepuszczalnych, piaszczystych, gdy poziom wód gruntowych nie dochodzi do wysokości posadowienia fundamentów. Standardowo impregnaty do betonu wykonuje się z elastycznych powłok asfaltowo-kauczukowych nakładanych w 2-3 warstwach na zagruntowane podłoże lub z jednej warstwy papy podkładowej albo folii izolacyjnej. Pod podłogą piwnicy kładziona jest dwuwarstwowo folia izolacyjna połączona z izolacją poziomą ław fundamentowych. Płynna guma to elastyczna masa uszczelniająca stosowana do profesjonalnego zabezpieczenia pomieszczeń sanitarnych. Chroni powierzchnię przed wodą i wilgocią, by nie wnikała w strukturę ściany lub podłogi.
Podłoży cementowych przy izolacji ze szlamu nie gruntuje się. Jest to elastyczna… Jednokomponentowa półpłynna folia pod okładziny ceramiczne. Przeznaczona do uszczelnień podłoży krytycznych. Jednokomponentowa półpłynna folia w płynie pod okładziny ceramiczne.

„Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu” – ten cytat z „Małego Księcia” doskonale wpasowuje się w nasze codzienne wybory, również te budowlane. Dlatego budując dom, najpierw zadbajmy o jego solidne fundamenty i przede wszystkim konstrukcję. Czy drewno użyte jako podstawa domu zagwarantuje mu wytrzymałość oraz długowieczność?
Wyobraź sobie starą kamienicę, którą wilgoć przez lata “delikatnie podgryza”. Najcięższe działa trzeba wytoczyć w przypadku bardzo wilgotnych gruntów. Stosujemy wtedy tak zwaną „ciężką” hydroizolację w postaci wysokiej jakości chemii budowlanej, folii samoprzylepnych lub zgrzewanych. Zapewni to ochronę fundamentów przed napierającymi wodami gruntowymi oraz wilgocią. Jedną z podstawowych zalet szlamów dwuskładnikowych jest również ich bardzo wysoka elastyczność, pozwalająca mostkować powstające w podłożu rysy nawet powyżej zero,5 mm.