Zadzwoń i bądź w docelowym miejscu na czas u nas najlepsza cena – taxi łeba. Nie mam powodu, żeby Krzysztofowi Urbanowi nie wierzyć, ale z drugiej strony mam „zeznania” czytelników, którzy są mniejszą dostępnością tanich taksówek rozczarowani. Inna sprawa, że być może nie próbują – po fiasku poszukiwań kierowcy w ramach oferty Lite – szukać „taksometrowego”, tylko np. A ten – to inna sprawa – wygląda na walczącego z niemałym kryzysem, bo w tej aplikacji dostępnych kierowców z szybkim dojazdem do klienta też jest znacznie mniej. Ta nowa równowaga – mniejszy popyt oraz mniejsza podaż taksówek – spowodowała, że dziś znacznie trudniej o tanią taksówkę, niż kiedyś.

Transfery 9-osobowym BUSEM to wyjątkowo wygodne podróże na terenie całej Polski. Nasza oferta jest mocno elastyczna a ceny wyjątkowo konkurencyjne. Duży bus to świetny sposób na dojazd na lotnisko, odwiezienie gości, ale także wypad na wieczór panieński czy kawalerski do Sopotu. Nie trać czasu i pieniędzy na stanie w korkach.

Da się taki złapać (trochę na nielegalu, ale powiedział nam o tym właściciel naszej casa particulares) np. Guagua to też zwyczajne, nieklimatyzowane, stare autokary, którymi poruszaliśmy się bez problemu płacąc np. 20 CUP za 4-godzinny odcinek Guantanamo-Baracoa.

Byliśmy w Chorwacji wielokrotnie i nigdy tego nie widzieliśmy, więc nie mogę tego potwierdzić. Za dowód mogą służyć liczne historie Polaków podróżujących w ten sposób. Naszym zdaniem nie jest to najlepsza opcja. Marnuje się czas na szukanie, czasem jest drawback ze znalezieniem czegokolwiek, nie wiemy w co się wpakujemy.

W tej konobie także serwowane są lokalne, chorwackie dania, ale w nieco nowocześniejszej odsłonie. Wszystko, czego próbowaliśmy, okazało sie przepyszne. Sardynki umieszczone we wnętrzu pomidora, tradycyjne sardynki z grilla z zaskakującym cytrusowym dressingiem, czy delikatne cevapici ze słodkimi ziemniakami.

Za four dni dla dwóch osób w maju płaciłyśmy 690 zł. Rezerwacji dokonałyśmy przez portal Booking.com. Z Taorminy do Isola Bella można się dostac kolejką kursującą co 15 minut, bilet za 3 euro.To mocno turystyczne miejsce, pełne sklepów z pamiątkami, barów i restauracji. Fajnie było zobaczyć znane miasteczko, ale drugi raz już raczej się nie wybiorę. Pamiętajcie, że to tylko moja subiektywna opinia i może wy Taorminą będziecie zachwyceni. Taormina zmęczyła mnie na początku maja, więc nawet nie chcę sobie wyobrazić, jak miejscowość musi wyglądać w szczycie sezonu.